informacje finansowe

 

Kultura
Era Jazzu - Aquanet Jazz Festival 2018. Nowoorleański jazz Nicholasa Paytona, sto procent jazzu w jazzie i garść standardów
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/7a/92/15/z22619770M,Sarah-McKenzie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Kluczem do naszego festiwalu jest pokazywanie rzeczy bardzo ważnych - mówi Dionizy Piątkowski, szef koncertowego cyklu Ery Jazzu. Jako kilkudniowy Aquanet Jazz Festival impreza odbędzie się w połowie kwietnia. Nie zabraknie czystego jazzu, tego mieszanego z muzyką latynoską, a także porcji jazzowych standardów.Spektakl Eweliny Marciniak w Teatrze Polskim. Historia pewnej rodziny
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/a3/18/16/z23168163M,Ewelina-Marciniak.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Tak łatwo byłoby najnowszą premierę Teatru Polskiego wrzucić do szufladek z napisem "bełkot", "bezsens", "nie wiadomo o co chodzi i w ogóle to za długie". Zespół pod wodzą Eweliny Marciniak nie ułatwia widzom zadania.Jaki będzie nowy "God of War"? Nordycki i zachwycający
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/c8/18/16/z23168712M,God-of-War.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nowy "God of War" mimo zmiany mitologii z greckiej na nordycką wciąż pozostaje grą, od której trudno się oderwać.Andrzej S. Jagodziński: Kryzys Europy widoczny w poezji
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/b2/17/16/z23163314M,Andrzej-S--Jagodzinski--tlumacz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dzięki nagrodzie dla Europejskiego Poety Wolności w Polsce wydane zostały już wiersze z każdego europejskiego kraju, z niektórych - po raz pierwszy od 1945 roku albo wręcz po raz pierwszy w ogóle. O historii i dniu dzisiejszym tego lauru i europejskiej poezji opowiada Andrzej S. Jagodziński, tłumacz, sekretarz jury.


Minister Gliński bierze antysemityzm w cudzysłów. Wywiad z "Sieci" to coś więcej niż kuriozum
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/73/17/16/z23166067M,Jacek-Karnowski--po-lewej---redaktor-naczelny--Sie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Użyte przez Ziemkiewicza słowo "parchy", owszem, razi nieco uszy profesora Piotra Glińskiego, ale jednocześnie cieszy się on, "że w Polsce jest tylko taki >>antysemityzm<<". Wywiad z "Sieci" to nie kuriozum - skrajne zaplecze PiS właśnie bada, jak daleko może się posunąć.


Monodram Lizuta o cierpieniach radiowej celebrytki [WYWIAD]
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/e4/13/16/z23148772M,Kamila-Salwerowicz--Scena-ze-spektaklu--Czekam-na-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wiele kobiet chciałoby być na miejscu Agnieszki. Co wieczór w radiu rozpala wyobraźnię milionów słuchaczy. Ale czy jest szczęśliwa?


Niemieckie napisy w polskim mieście. Ślady dawnych mieszkańców na murach kamienic
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/42/10/16/z23136834M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W Dreźnie zachowano polskie herby z XVIII w., a we Lwowie odnawia się napisy z II Rzeczypospolitej. Czy powinniśmy zakrywać napisy i szyldy starych niemieckich sklepów?


Kino Momus. To była perełka na kulturalnej mapie Sosnowca
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/7a/12/16/z23143290M,Budynek-dawnego-kina-Momus-w-Sosnowcu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>To było ponoć jedyne kino w Sosnowcu, w którym można było dostać w głowę butelką po jabolu rzuconą z balkonu. Ale to już później, dużo później... Wcześniej była to perełka na kulturalnej mapie miasta.


Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu: Kobiety są odważne, dajmy im więcej możliwości
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/d2/13/16/z23147474M,Joanna-Cichocka-Gula--wiceprezydent-Sopotu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W kulturze działa więcej kobiet, bo one po prostu ciężej pracują, radzą sobie w trudnych sytuacjach, potrafią się zmobilizować, są obowiązkowe, wywiązują się ze swoich zadań i myślą kreatywnie - mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu odpowiedzialna za kulturę.


Przegląd Piosenki Aktorskiej: Flower bez power [RECENZJA]
<img src='http://bi.gazeta.pl/im/71/16/16/z23160689M,Flower-Power--39--PPA.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Koncert "Flower Power" mógł być jednym z wydarzeń tegorocznej edycji PPA - zderzał kontrkulturowe przeboje z tłumaczeniami Jacka Podsiadły i wykonaniem gwiazd sceny i estrady. Niestety, zabrakło czytelnej inscenizacyjnej koncepcji i czasu na doszlifowanie całości.