informacje finansowe

 

Kultura
Najważniejsze pytanie dzisiejszej Polski: "Co powie prezes?"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/63/d9/16/z23959651M,Rezyser-filmu--Kler--Wojciech-Smarzowski-na-scenie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>I nie chodzi tu tylko o wiadomego Prezesa. Są jeszcze pomniejsi prezesi.Pożar w Burdelu. Gomułka, Bowie i Jackson, czyli "Sto wskrzeszeń na stulecie Polski"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4f/8f/12/z19461711M,David-Bowie--2000.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Mgła na pl. Defilad podniosła się, ukazując siedzących przy stole wąsatych mężczyzn. Piłsudski, Dmowski, Nietzsche i inni patrioci, wskrzeszeni w ramach programu "Sto wskrzeszeń na stulecie Polski".Wiedźmin wraca z dwoma grami. "Gwint" i "Wojna krwi" z oficjalną datą premiery
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b1/d5/14/z21846961M,Gra-karciana--Gwint-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po ponad półtora roku zamkniętych i otwartych testów ogłoszono ostateczną datę premiery "Gwinta". Wraz z oficjalną już wersją wiedźmińskiej karcianki online zadebiutuje też zupełnie nowa gra w wiedźmińskim uniwersum - "Wojna krwi"."Shadow of the Tomb Raider". Lara Croft mroczna jak nigdy, grywalna jak zawsze [RECENZJA]
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f9/40/16/z23332089M,Shadow-of-the-Tomb-Raider.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nowa odsłona serii "Tomb Raider" zabiera graczy w rejony, które dla znawców serii mogą być zaskoczeniem. Lara Croft, owszem, znów musi uratować świat, ale przy okazji przejdzie autoterapię i zrobi rachunek sumienia.


Tadeusz Drewnowski nie żyje. Krytyk literacki, edytor dzieł Borowskiego i "Dzienników" Dąbrowskiej miał 92 lata
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e6/d2/16/z23929062M,Tadeusz-Drewnowski.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Tadeusz Drewnowski - literaturoznawca, krytyk, dziennikarz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego - nie żyje. Był wieloletnim szefem działu kultury tygodnika "Polityka", redaktorem twórczości Tadeusza Borowskiego i Marii Dąbrowskiej. Miał 92 lata.


Karolina Gorczyca: Ekranizacja "Tomb Raider"? Zagrałabym w niej z marszu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/af/cc/16/z23908271M,Karolina-Gorczyca-w-studiu-PRL-podczas-pracy-nad-d.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Wszystko zmienia się dosłownie co kilka sekund: w jednej chwili mam krzyk, w drugiej płacz, a za chwilę śmiech. To wymaga olbrzymiej elastyczności, szybkiego reagowania, precyzji, dobrego słuchu. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać - opowiada Karolina Gorczyca o pracy przy dubbingu gry "Shadow of the Tomb Raider".


Europejska bitwa o prawa autorskie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/73/cc/16/z23905139M,Szef-Facebooka-Mark-Zuckerbeg-w-Parlamencie-Europe.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wydawcy i wytwórnie płytowe wspierają unijną dyrektywę, która pozwoli negocjować stawki za "cyfrowe użytkowanie" ich dzieł przez Facebooka czy Google'a.


Odnaleziono wstrząsające zdjęcia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen tuż po ucieczce Niemców
<img src='https://bi.im-g.pl/im/12/c2/16/z23865874M,Gross-Rosen--Czlonkowie-komisji-przy-nadpalonych-s.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Niepublikowane dotąd zdjęcia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, zrobione zaraz po wojnie, pokazują placówkę opuszczoną przez hitlerowców w wielkim pośpiechu. W krematorium zostawili niedopalone szczątki człowieka z rękami związanymi z tyłu łańcuchem.


Mural Ireny Sendlerowej w Rzeszowie odsłonięty. "Nigdy nie powiedziałaby o sobie, że jest bohaterką"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/fa/c4/16/z23874810M,Mural-Ireny-Sendlerowej-w-Rzeszowie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W piątek odbyła się uroczysta prezentacja muralu poświęconego Irenie Sendlerowej. Ozdobił on mur kamienicy przy ul. Kopernika 18A. W oficjalnym odsłonięciu brała udział Janina Zgrzembska, córka Sendlerowej.


Wyróżnienie dla polskiej wystawy na London Design Biennale 2018. W Polsce wywołała wzburzenie, zanim ktokolwiek ją zobaczył
<img src='https://bi.im-g.pl/im/cf/c2/16/z23866575M,Schemat-polskiej-wystawy--A-Matter-of-Things-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Polska wystawa "Matter of Things" na London Design Biennale została nagrodzona Honourable Mention przez międzynarodowe jury. Tymczasem w Polsce już ogłoszono, że propozycja pokazana na LDB została obliczona na "niesmaczną sensację".