informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Wakacje 2022. Wawel przygotowuje się na wysoki sezon turystyczny. Nowości? Nowy Skarbiec Koronny
<img src='https://bi.im-g.pl/im/00/47/1b/z28602368M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po wielomiesięcznej renowacji Wawel otworzył nowy Skarbiec Koronny. Czego możemy się spodziewać? Zupełnie nowej aranżacji, trzykrotnie większej liczby sal i ciekawych eksponatw.Trasa S7. Mieszkańcy do ministra Adamczyka: "Jeśli ktryś wariant nowej zakopianki zostanie zaakceptowany, będzie armagedon"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/98/50/1b/z28641176M,Spotkanie-zespolu-parlamentarnego-ws--spolecznego-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Około setki mieszkańcw pojawiło się na kolejnym posiedzeniu parlamentarnego zespołu, ktry ma wypracować społeczny wariant trasy S7 z Krakowa do Myślenic. Od przedstawicieli GDDKiA usłyszeli między innymi: - Nie budujemy drogi, żeby było dobrze społeczności lokalnej, ale jej użytkownikom.Pomnik gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego stanął na cmentarzu Rakowickim
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4c/50/1b/z28641100M,Cmentarz-Rakowicki--Odsloniecie-pomnika-Boleslawa-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Przy grobie gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego na cmentarzu Rakowickim w Krakowie stanął jego pomnik.Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela nie uzyskał wotum zaufania. 1 października poda się do dymisji
<img src='https://bi.im-g.pl/im/fd/21/16/z23207933M,Roman-Ciepiela.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>1 października prezydent Tarnowa Roman Ciepiela poda się do dymisji. To skutek głosowania miejskich radnych, ktrzy nie udzielili mu wotum zaufania. Tuż przed głosowaniem prezydent zapowiedział, że jeśli go nie otrzyma, zrezygnuje ze stanowiska.


Polska się gotuje. W Tarnowie 35,7 stopnia. Szpitale oblężone, w wielu miejscach brakuje wody. IMGW zapowiada kulminację upałw
<img src='https://bi.im-g.pl/im/a7/50/1b/z28640167M,Upal-w-Krakowie---kurtyny-wodne-na-Rynku-Glownym.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Zgodnie z prognozami pogody w czwartek 30 czerwca panowały wysokie temperatury, zwłaszcza w południowo-wschodniej Polsce. W Tarnowie odnotowano prawie 36 stopni C. W ponad 140 gminach brakuje wody, karetki nie nadążają z wyjazdami do osb, ktre nie radzą sobie z upałami. Po południu i wieczorem przez Polskę przechodzą burze.


Pocisk moździerzowy z czasw II wojny światowej znaleziony we Florynce
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f4/50/1b/z28640500M,Mozdzierz-z-II-wojny.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W miejscowości Florynka (powiat nowosądecki) pracownik firmy budowlanej podczas wykonywania prac ziemnych znalazł niewybuch. Po niebezpieczne znalezisko przyjechali saperzy z Krakowa.


Gejzer atrakcji w sercu Kazimierza. BOKKA i Sarsa na dobry początek Kazimierz Summer Festivalu
<img src='https://bi.im-g.pl/im/3b/c9/17/z24940603M,Kazimierz-Summer-Festival.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wakacje w mieście? W Krakowie zawsze jest co robić. Galeria Kazimierz od 2 lipca (sobota) do 4 września co weekend zaprasza na Kazimierz Summer Festival. Lato nad Wisłą przywitają tajemniczy zespł BOKKA oraz charyzmatyczna wokalistka Sarsa.


Z Groteską na wakacje. Finał jubileuszu na Rynku Głwnym
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ac/50/1b/z28640172M,Plyta-z-wierszami-dla-dzieci.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Na Rynku Głwnym w Krakowie odbędzie się spotkanie, wieńczące 75-lecie Teatru Groteska. Towarzyszy mu prezentacja płyty z najsłynniejszymi wierszami dla dzieci, "75 wierszy na 75 lat Teatru Groteska" - w interpretacji m.in. Roberta Makłowicza czy Jerzego Stuhra.


Tragedia w Chrzanowie. Mąż zabił żonę. Miała rany kłute na plecach i klatce piersiowej
<img src='https://bi.im-g.pl/im/3b/e5/19/z27153211M,Policja--zdjecie-ilustracyjne-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Do morderstwa doszło w Chrzanowie. Mąż brutalnie zaatakował żonę, zadając jej siedem ciosw nożem w plecy i klatkę piersiową. Kobieta nie żyje, mężczyzna trafił do szpitala psychiatrycznego.


Małopolskie gminy stracą setki milionw złotych. A marszałek nic z tym nie robi
<img src='https://bi.im-g.pl/im/aa/38/1a/z27493546M,Tomasz-Urynowicz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Prezes Kaczyński, żartując z mniejszości, pokazuje, że walka z nimi jest dla PiS ważniejsza niż walka z ubstwem. Niech marszałek nie idzie tą drogą - mwi Tomasz Urynowicz. 14 miast, gmin i powiatw z Małopolski może pożegnać się z setkami milionw złotych z Unii - chyba że w porę wycofają się z uchwał anty-LGBT. Marszałek nie chce jednak z tym zrobić nic.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'