informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Inwestycje w pływalnie, boiska i hale sportowe. Milowy krok w rozwoju krakowskich szkł
<img src='https://bi.im-g.pl/im/0a/70/1c/z29821962M,Hala-sportowa-przy-Szkole-Podstawowej-nr-26.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Jeszcze w tym roku zakończą się prace przy budowie krytej pływalni, a także trzech nowoczesnych hal sportowych - to kolejne efekty działania programu "Budujemy sportowy Krakw".Korowd Nowohucki w strojach z lat 60. Upamiętni kobiety Nowej Huty
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9d/6c/1c/z29805213M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Co robić w Nowej Hucie w pierwszy weekend czerwca? Maszerować przez nią z dumą w strojach z lat 60. w ramach IV Korowodu Nowohuckiego, tańczyć twista, rock &amp; rolla i boogie woogie pod gołym niebem, pleść makramy albo oglądać kultowe filmy sprzed lat. Takie atrakcje podczas Nowa Huta Retro Fest, ktry potrwa do niedzieli.Masowy katolicyzm przechodzi w Polsce do historii
<img src='https://bi.im-g.pl/im/53/9d/18/z25811027M,Kosciol-Niepokalanego-Poczecia-NMP-w-Krakowie-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Tylko 7 diakonw wyświęcił w tym roku na kapłanw archidiecezji krakowskiej abp Marek Jędraszewski. W katedrze wawelskiej mwił do młodych księży o męczeńskiej śmierci apostołw Piotra, Pawła i Jana. Do statystyk nie odnisł się i nic dziwnego: musiałaby to być opowieść zupełnie inna niż ta, ktrą słyszymy z ust arcybiskupa na co dzień.Prof. Jacek Majchrowski dla "Wyborczej": Jeśli PiS wygra, proces obcinania możliwości samorządw będzie się pogłębiał
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6c/70/1c/z29820524M,Prezydent-Krakowa-Jacek-Majchrowski.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Chciałbym doprowadzić do końca pewne rzeczy, a inne zostawić w takim stanie, żeby ktoś, kto przyjdzie po mnie - jeżeli nie wystartuję - nie miał już szansy na ich cofnięcie - rozmowa z prezydentem Krakowa, prof. Jackiem Majchrowskim.


Posłanka Lewicy skarży Lasy Państwowe. Sprawa w WSA
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b3/3a/1c/z29599923M,Daria-Gosek-Popiolek.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Chodzi o odmowę udzielenia informacji na temat wydatkowania środkw publicznych przez Lasy Państwowe. - Nadleśnictwa mają specjalne fundusze na wspieranie rżnych inicjatyw społecznych i lokalnych. Dowiedzieliśmy się, że może w nich dochodzić do nepotyzmu i korupcji - twierdzi Daria Gosek-Popiołek, posłanka Lewicy z Krakowa.


Wielka Parada Smokw w Krakowie. Będzie widowisko plenerowe na Wiśle, przemarsz przez centrum miasta i Smoczy Piknik
<img src='https://bi.im-g.pl/im/c3/6c/1c/z29805251M,Widowisko-plenerowe-na-Wisle.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Wielki Odlot" - to hasło 22. Wielkiej Parady Smokw, w ramach ktrej smoki o małych i dużych gabarytach, światowego pochodzenia, przebrane w najrżniejsze stylizacje opanują Krakw.


Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Puszcza Niepołomice i Wisła Krakw. Czy ktryś małopolski zespł wykona skok po awans do ekstraklasy?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e2/70/1c/z29822946M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Czas na finał wyścigu o awans do ekstraklasy, w grze są aż trzy małopolskie drużyny. Najwyższą przeszkodę do przeskoczenia ma przed sobą Wisła Krakw.


Raport NIK: szereg nieprawidłowości w podhalańskiej uczelni, ktra cieszy się względami PiS
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b8/b8/1a/z28019128M,Podhalanska-Panstwowa-Uczelnia-Zawodowa-w-Nowym-Ta.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nowotarską uczelnię chwalą czołowi politycy PiS - m.in. Ryszard Terlecki czy Przemysław Czarnek - i nie wahają się przekazywać jej władzom milionowych dotacji. Tymczasem kontrolerzy NIK twierdzą, że w murach PPUZ doszło m.in. do nierzetelnego przeprowadzenia wyborw czy bezprawnego korzystania z uczelnianych kart płatniczych i samochodu służbowego.


Zakrzwek wreszcie otwarty. Kąpielisko wygląda imponująco. "Czegoś takiego nie ma w naszej części Europy"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d3/71/1c/z29825235M,Zakrzowek.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ani "krakowskie Malediwy", ani "podwawelskie Seszele" - to jest po prostu Zakrzwek. Z pływającymi basenami, pomostami, ścieżkami biegowymi. Czy podoba się mieszkańcom?


Prof. Krzysztof Pyrć pjdzie w Marszu Wolności. Spot PiS z filmem z Auschwitz przeważył
<img src='https://bi.im-g.pl/im/68/71/1c/z29824360M,Prof--Krzysztof-Pyrc.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Decyzja o dołączeniu do marszu wynika głwnie z faktu, że w spocie partii rządzącej zasugerowano, że udział w wydarzeniu oznacza wspłudział w Holokauście. Jeżeli przejdziemy nad tym do porządku dziennego, to ochrona przed wpływami ze wschodu nie ma sensu, bo już jesteśmy w głębokiej Rosji" - napisał na Twitterze prof. Krzysztof Pyrć, wybitny wirusolog.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'