informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Wielkie szorowanie zabytkowych drewnianych domw w Chochołowie. To coroczny rytuał [ZDJĘCIA]
Chochołw słynie z pięknie utrzymanej, regionalnej zabudowy drewnianej. Większość znajdujących się przy głwnej drodze budynkw ma ponad 150 lat. Ich utrzymaniem w czystości zajmują się kobiety, ktre przed Bożym Ciałem co roku ręcznie myją domy z bali.29. Summer Jazz Festival Krakw w gwiazdorskiej obsadzie
Wokalistki Lizz Wright i Stacey Kent, pianiści Brad Mehldau i Christian Sands, wokalista Jos James, saksofonista James Carter, skrzypek Nigel Kennedy, gitarzysta Philip Catherine oraz polskie gwiazdy jazzu, m.in. Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik, Marek Bałata i Jorgos Skolias. Lista gości 29. Summer Jazz Festivalu Krakw już dziś jest imponująca. Święto muzyki jazzowej rozpocznie się 29 czerwca.Akademia Muzyczna w Krakowie. "Pianofonie" z Fryderykiem Chopinem w roli głwnej
Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie organizuje nowy festiwal. "Pianofonie" mają łączyć koncerty, wykłady i kursy mistrzowskie. Bohaterem pierwszej edycji festiwalu jest Fryderyk Chopin.Zakopane. Zakonnice nie przebudują klasztoru w pensjonat? SKO odrzuciło wniosek karmelitanek
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Nowym Sączu utrzymało w mocy postanowienie burmistrza Zakopanego o odmowie wydania "wuzetki" (Warunki Zabudowy) dla inwestycji sistr zakonnych spod Giewontu.


Poszła w Tatry na obcasach. Toprowcy: "To się w głowie nie mieści" [WIDEO]
W mediach społecznościowych opublikowano nagranie, na ktrym widać turystkę pokonującą zaśnieżony szlak bez odpowiedniego ubioru.


Tysiące ludzi szły w Marszu Rwności razem z prezydentem Krakowa i politykami. Z Barbarą Nowak i narodowcami garstka
- W przyszłym tygodniu przedstawimy projekt nowelizacji kodeksu karnego, w ktrym homofobia i transfobia będą uznane za mowę nienawiści. Po eurowyborach zdecydujemy, czy o związki partnerskie będziemy walczyć tylko jako posłowie, czy jako cały rząd koalicji 15 października, razem z PSL. A jeszcze w tej kadencji pjdziemy po pełną rwność małżeńską! - ogłosiła podczas 20. Marszu Rwności w Krakowie Katarzyna Kotula, ministra ds. rwności.


Studenci UJ okupują akademik Kamionka, ktry ma być sprzedany. Możliwy przełom po weekendzie
Przeszło 50 osb od piątkowego wieczoru okupuje DS Kamionka w Krakowie. Chcą, by nieczynny od pięciu lat akademik wrcił w ręce studentw. W nocy władze uczelni wezwały policję. - Gdyby coś się tam stało, to ja za to odpowiem. Nie ci, ktrzy bezprawnie wtargnęli do nieczynnego akademika - mwi rektor Jacek Popiel.


Premier Donald Tusk w Krakowie: 10 mld zł na Tarczę Wschd, umocnimy granicę
Podczas krakowskich uroczystości 80. rocznicy zwycięstwa w bitwie o Monte Cassino, premier Donald Tusk mwił o czterech filarach bezpiecznej Polski. Zapowiedział inwestycje w fortyfikacje na wschodniej granicy i system obrony powietrznej.


64. Krakowski Festiwal Filmowy przyjrzy się światu
Dokument o Andrzeju Sewerynie i rozmowa z aktorem na gali otwarcia, wizyta rumuńskiej poetki Any Blandiany i pokazy cyklu "Fokus na Rumunię", filmowe atrakcje dla całej rodziny i Dzień Dziecka w kinie Kijw. Program 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego czyta się jak wciągającą powieść.


Słowacki Raj już nie taki piękny. "Turyści wyczuwają nasz strach, pytają, czy mogą bezpiecznie przyjeżdżać"
Pod Tatrami, na polsko-słowackim pograniczu, po zamachu na premiera Roberta Ficę, przeważa uczucie zdumienia. - Przecież przez długie lata było spokojnie. Ale coś się psuje, tu i tam - mwią zgodnie mieszkańcy regionu z obu stron granicy.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'