informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Nielegalne składowisko odpadw w Kamieńcu. Prokuratura postawiła zarzuty, ale winnych podpaleń brak
<img src='https://bi.im-g.pl/im/a9/f7/1c/z30372009M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Prokuratura Okręgowa w Słupsku postawiła zarzuty w sprawie pożarw oraz składowania tysięcy ton nielegalnych odpadw w Kamieńcu na Pomorzu. W ciągu ostatnich trzech lat wybuchły tam 33 pożary. Podejrzanym jest 44-letni Dariusz Z. ze Środy Wielkopolskiej.Zabierz dziecko na "Karnawał zwierząt". Nowe przedstawienie baletowe w Operze Bałtyckiej
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e2/08/1d/z30441698M,Tancerki-baletu-Opery-Baltyckiej-w-Gdansku-podczas.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wiele osb nie lubi baletu, twierdzi, że go nie rozumie, i nie chce go oglądać, ale ten spektakl może to zmienić. Warto wybrać się do Opery Bałtyckiej w Gdansku na "Karnawał zwierząt", i warto zabrać dzieci, bo mogą zakochać się w tej sztuce.Wystawa Olgi Boznańskiej pierwszy raz w Gdańsku. "Malarka ludzkich dusz" przyciąga do muzew tłumy
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e4/0a/1d/z30450148M,Olga-Boznanska-w-pracowni.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Do Gdańska przyjedzie 50 prac Olgi Boznańskiej, jednej z najwybitniejszych artystek przełomu XIX i XX wieku. Przez wiele dekad jej malarstwo było zapomniane, dziś twrczość artystki przyciąga do muzew tłumy.Jakie wnioski po derbach Trjmiasta? W Arce wszystko idzie w dobrą stronę, w Lechii muszą zachować spokj
<img src='https://bi.im-g.pl/im/9d/08/1d/z30442397M,Derby-Trojmiasta-Arka-Gdynia---Lechia-Gdansk--Luka.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>45 derby Trjmiasta pomiędzy Arką Gdynia i Lechią Gdańsk to już historia, rewanż odbędzie się dopiero w połowie maja przyszłego roku. Warto więc spojrzeć na piątkowe spotkanie bez emocji, ktrych zarwno w trakcie, jak i po meczu było bardzo dużo.


Ogromna inwestycja na Zatoce Gdańskiej. Powstaną 2,5-kilometrowe falochrony
<img src='https://bi.im-g.pl/im/65/0a/1b/z28352869M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Port Gdynia wychodzi w morze. Na Zatoce Gdańskiej powstanie niemal 2,5 km falochronw osłonowych dla przyszłego Portu Zewnętrznego. Trwa poszukiwanie wykonawcy, ktry zrealizuje zadanie w formule "zaprojektuj i wybuduj".


W tych miastach żyje się najzdrowiej. Duże zaskoczenie na podium?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/60/a1/1b/z28972384M,Widok-na-Sopot-i-Zatoke-Gdanska-z-Trojmiejskiego-P.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Krakw najlepiej dba o edukację. A Sopot może pochwalić się najlepszą jakością środowiska. To nie oni okazali się jednak liderem 2. Indeksu Zdrowych Miast.


Przemysław Gulda o Pawle Huellem: Gdańsk stracił najważniejszego opowiadacza skrywanych historii
<img src='https://bi.im-g.pl/im/4a/d1/e9/z15323466M,Pawel-Huelle.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Pisałem o każdej z jego książek życzliwie, nie dlatego, że go znałem. Dlatego, że szczerze zachwycały mnie jego teksty.


Tym rządem Polska mogłaby się chwalić w świecie, gdyby nie był farsą
<img src='https://bi.im-g.pl/im/5b/09/1d/z30449499M,Zaprzysiezenie-rzadu-Mateusza-Morawieckiego-w-Pala.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po raz pierwszy w polskim rządzie jest więcej kobiet niż mężczyzn, tyle że to nie jest zwycięstwo feminizmu, ale wręcz przeciwnie - antykobieca farsa. Kobiety w tym rządzie mają tylko posprzątać po kolegach i grzecznie przekazać resorty ekipie Tuska.


Paweł Huelle nie żyje. Przyjaciele wspominają: ostatnie lata były dla niego trudne
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ca/7a/14/z21474506M,Ks--Krzysztof-Niedaltowski.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Przyjaźniliśmy się bardzo długo, do ostatnich chwil. To, co mogłem, robiłem dla niego przez ostatnie lata, ktre były bardzo trudne. Byłem pełen rozpaczy, co się z nim dzieje - Pawła Huelle wspomina jego przyjaciel, malarz Maciej Świeszewski.


Zawistowski o Pawle Huelle: wydawnictwo nie mogło się zdecydować, czy drukować "Weisera Dawidka"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/50/15/e8/z15209808M,Pawel-Huelle.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Jeszcze przed debiutanckim "Weiserem Dawidkiem", ktry dał mu sławę i pozycję, napisał powieść dziejącą się w stanie wojennym. Dał mi do czytania jej fragmenty, ale zdecydował się jej nie publikować - zmarłego pisarza Pawła Huelle wspomina poeta Władysław Zawistowski.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'