informacje finansowe

 

Swiat
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Ataki terrorystyczne w Rosji. Rośnie bilans ofiar
Co najmniej sześciu policjantów i jeden duchowny nie żyje - to bilans po dwóch atakach terrorystycznych w Rosji. Doszło do nich w Dagestanie - na celowniku zamachowców znalazły się obiekty sakralne oraz komenda policji. Obecnie trwa obława za przestępcami. W stolicy regionu trwają uliczne starcia.Niespodziewany krok księcia Luksemburga. "Rozmawiamy o tym od jakiegoś czasu"
Wielki Książę Luksemburga powiadomił, że w październiku awansuje swojego syna w wojskowej hierarchii. Zagraniczne media twierdzą, że formalnie rozpoczyna to proces abdykacji 69-letniego Henryka. Taki krok zaskoczył poddanych. - Rozmawiamy o tym już od jakiegoś czasu - zapewnił premier kraju, dodając, że nadchodzi nowy rozdział dla luksemburskiej monarchii.Wymiana ognia na froncie. Rosja grzmi po celnym trafieniu Ukrainy
Rosjanie twierdzą, że Ukraina zaatakowała Sewastopol przy użyciu amerykańskich rakiet ATACMS. W ataku zginęły co najmniej trzy osoby, a 22 zostały ranne. Rosjanie nie pozostali jednak bierni i po raz kolejny zaatakowali Charków. Bomby skierowali w stronę dzielnicy mieszkalnej, a także miejscową szkołę.Andrzej Duda w Chinach. Mówił o przyjaznych relacjach Xi Jinpingiem
- Nawiązałem, śmiało mogę powiedzieć, przyjazne relacje z przewodniczącym Xi Jinpingiem - podkreślił Andrzej Duda. Prezydent przebywa w Chinach, gdzie ma się zajmować między innymi promocją polskich produktów. Wymiana handlowa z Pekinem pozostaje wyzwaniem, również na poziomie europejskim.


Tomasz Szmydt ma nową pracę. Twierdzi, że jest dziennikarzem
Tomasz Szmydt - były sędzia, który zbiegł na Białoruś - zajął się zupełnie innym fachem niż dotychczas. Wciąż aktywny jest w sieci, gdzie zachwala życie na Wschodzie, poza tym odnalazł się w reżimowej agencji Biełta. Przedstawiając się widzom mówi o sobie dziennikarz.


Włoska wyspa znosi zakaz wjazdu turystów. Sytuacja nadzwyczajna opanowana
Capri ponownie otworzyła swoje drzwi dla podróżnych. Decyzję ogłosił burmistrz Polo Falco dodając, że kryzys z wodą na wyspie został zażegnany. Wcześniej władze włoskiej wyspy zdecydowały się na wydanie zakazu, który uniemożliwił turystom wjazd na jej terytorium. Z kolei lokalnym mieszkańcom zaczęto racjonować wodę.


Masowa mobilizacja rezerwistów. "Największa od 20 lat"
Dowódcy brytyjskiej armii planują największą masową mobilizację rezerwistów od 20 lat. - To pierwsze duże ćwiczenie mobilizacyjne, które przeprowadziliśmy od czasu wojny w Iraku - podało źródło w rozmowie z Daily Mail.


Papież modlił się o "mądrość dla rządzących". Wspomniał o negocjacjach pokojowych
- Niech Duch Święty oświeca umysły rządzących, zaszczepia w nich mądrość i poczucie odpowiedzialności - nawoływał papież Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański. Ojciec Święty przypomniał o trwających wojnach i zaznaczył, że jedynym sposobem na ich zakończenie jest kontynuowanie negocjacji. Wspomniał o umęczonej Ukrainie, która bardzo cierpi.


Egipt reaguje po śmierci pielgrzymów. Biura podróży zawieszone
Setki osób zmarło podczas pielgrzymki do Mekki z powodu upałów. W związku z tym władze Egiptu zadecydowały o zawieszeniu licencji kilkunastu biurom podróży, które ułatwiały podróż do Arabii Saudyjskiej. Firmy oskarżono m.in. o wystawianie pozwoleń na podróż na podstawie niewłaściwych wiz, niezapewnienie opieki medycznej i odpowiedniego zakwaterowania.


Polka zaatakowana w Rzymie. Media publikują nagranie
We włoskich mediach pojawiło się nagranie rannej polskiej turystki. Jak podano, kobieta miała zostać napadnięta w dzielnicy Rzymu San Lorenzo. Napastnik próbował ukraść torebkę.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.Swiat'