informacje finansowe

 

Swiat
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'
Grudniowy szczyt Unii Europejskiej nie zajmie się rewizją traktatówNa grudniowym szczycie Unii Europejskiej nie zapadną żadne decyzje w sprawie zmian traktatów - mówią naszej korespondentce w Brukseli unijni dyplomaci. W zeszłym tygodniu Parlament Europejski przegłosował propozycje zmian, w tym m.in. ograniczenia prawa weta krajów członkowskich w sprawach polityki zagranicznej.


]]>

Finlandia zamyka całą granicę z RosjąFinlandia zamknie całą granicę z Rosją. Jak poinformował rząd w Helsinkach, imigranci napływający w stronę Finlandii przez Rosję nie będą mogli przekroczyć wschodniej granicy i składać podań o azyl. Przez granicę fińsko-rosyjską dopuszczalny będzie tylko przewóz towarów.


]]>

Stado słoni zdeptało samochód. Wcześniej auto potrąciło słoniątkoW miejscowości Gerik w Malezji samochód osobowy potrącił młodego słonia. Widząc to, pozostałe osobniki zaczęły deptać auto. W środku pojazdu były trzy osoby. Nikomu się nic nie stało.


]]>

50 tys. dolarów za fałszywą ranę. Rosjanie "kupują sobie życie" na froncieW wojskach rosyjskich uczestniczących w inwazji na Ukrainę istnieje system łapówek, za które wojskowi mogą kupić urlop, rotację, czy przeniesienie do szpitala - podał rosyjski niezależny portal Nowaja Gazieta Jewropa. Za uznanie za rannego i hospitalizację trzeba zapłacić do 50 tys. dolarów.


]]>
Przez 17 dni byli uwięzieni w zawalonym tuneluPo ponad dwóch tygodniach ratownikom udało się dotrzeć do 41 pracowników budowlanych, uwięzionych w zawalonym tunelu. Na miejscu pojawiło się 41 karetek pogotowia, które mają odtransportować ich do położonego o 30 km szpitala - podał portal India Today.


]]>
Policyjny pościg za wózkiem widłowym. Skradł go 12-latekNietypowy policyjny pościg w Ann Arbor w amerykańskim Michigan. Funkcjonariusze ścigali wózek widłowy skradziony przez 12-latka.


]]>
Żona szefa ukraińskiego wywiadu została otruta. Celem mógł być jej mążŻona szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ukrainy (HUR), Kyryło Budanowa, została otruta - podają ukraińskie media. Marianna Budanow żyje i przeszła pierwszy etap leczenia.


]]>
Izrael i Hamas przedłużyły rozejm. Kolejni zakładnicy czekają na uwolnieniePorozumienie między Izraelem i Hamasem zostało przedłużone do czwartku. We wtorek zostaną uwolnieni kolejni zakładnicy przetrzymywani w Strefie Gazy. Rząd Izraela otrzymał listę osób, które ma wypuścić Hamas. Serwis informacyjny Axios poinformował nieoficjalnie, że znalazło się na niej dziesięć nazwisk.


]]>
Jak atak zimy na Ukrainie wpływa na tempo działań zbrojnych? [RELACJA]Amerykański Instytut Studiów nad Wojną ocenia w najnowszym raporcie, że sztormowa pogoda na południu Ukrainy, w tym na Morzu Czarnym, wpływa na tempo działań zbrojnych na linii frontu, ale wojska rosyjskie i siły ukraińskie kontynuują ataki lądowe. Wygrana Władimira Putina byłaby tragedią dla Ukraińców i zagrożeniem dla NATO - oświadczył sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg przed rozpoczęciem dwudniowego spotkania szefów MSZ państw NATO w Brukseli. W ukraińskim obwodzie czerniowieckim straż graniczna zatrzymała...


]]>
Bezdomny wygrał na loterii. Przez brak dokumentu nie mógł odebrać pieniędzy37 045 euro wygrał w popularnej włoskiej grze liczbowej Superenalotto bezdomny z miasta Senigallia w regionie Marche. Odmawiano mu wypłaty wygranej, ponieważ nie miał żadnego ważnego dokumentu z numerem identyfikacji podatkowej (codice fiscale). Po miesiącu batalii organizator gry zgodził się wypłacić pieniądze.


]]>Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.Swiat'