informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Dyskusje o innowacjach w gospodarce, ochronie klimatu i przyrody. "Interesująca giełda kooperacji i pomysłw"
Rozmawiano o technologiach podwjnego zastosowania, innowacjach dla ochrony klimatu i przyrody czy cyfrowej gospodarce. XXXIV Oglnopolska Konferencja Stowarzyszenia Organizatorw Ośrodkw Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) przyciągnęła około 150 uczestnikw.Przyszłość energetyki to energia odnawialna. "Elektrowni węglowych nie będzie się już modernizować"
Wielkim wyzwaniem w najbliższych latach będzie modernizacja sieci energetycznych i dostosowanie ich do rozproszonych, czyli odnawialnych źrdeł - mwi Błażej Miernikiewicz, jeden z uczestnikw czwartkowej debaty Miasta Idei. Zapisz się i posłuchaj czym zastąpiona zostanie przestarzała infrastruktura energetyczna.Dolny Śląsk może być kolejną Doliną Krzemową. Mamy dużą społeczność startupową
Polska to wiodąca lokalizacją dla startupw, a Dolny Śląsk to region, ktry ma szansę stać się nową Doliną Krzemową - podkreślała Magdalena Pszczłkowska, polska konsul generalna na spotkaniu, ktre zorganizowano w Toronto.Szkoły branżowe i technika dają absolwentom szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy
Technikum lub szkoła branżowa to też określony profil praktyk, a praktyki to nie tylko nauka zawodu. Umożliwiają zdobycie kontaktw na rynku pracy. - Ważne, aby przed wyborem szkoły dokładnie sprawdzić jej ofertę edukacyjną i program nauczania - mwi Katarzyna Ruta, doradczyni z Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.


Nowe atrakcje na starej linii kolejowej do Szklarskiej Poręby. Gdzie warto się wybrać i jakie atrakcje zobaczyć
Linia kolejowa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby należy do najciekawszych w kraju. Co można zobaczyć po drodze? Podpowiadamy, gdzie wysiąść i co zobaczyć.


Na Pomorską we Wrocławiu wracają tramwaje. Zakończył się wielki remont ulicy
Po gruntownym remoncie ulica Pomorska we Wrocławiu znowu jest przejezdna, na trasę wrciły tramwaje nr 14, 15 i 16. Z tej okazji mieszkańcy urządzili sąsiedzkie świętowanie. Pomorska należała do najbardziej zdewastowanych ulic w mieście.


Jak przebiegłam we Wrocławiu swj pierwszy płmaraton i nie umarłam
Zapisałam się zimą, gdy wydawał się jeszcze odległy. Pł roku pźniej stanęłam na starcie z myślą, że przede mną ponad 21 kilometrw i walka o życie.


Barbara Labuda: Wrocław jest miłością mojego życia. Bezimienni bohaterowie stąd zawsze będą w moim sercu
Poznałam we Wrocławiu wiele wspaniałych osb. Gdyby nie ich pomoc, nie byłabym w stanie przetrwać. Ryzykowali swoje kariery i przyszłość swoich rodzin - wspomina Barbara Labuda, ktrej rada miasta nadała tytuł Honorowej Obywatelki Wrocławia.


Javier Solana wprowadzał Polskę do NATO. Został laureatem prestiżowej nagrody we Wrocławiu
Polska zajmuje u mnie szczeglne miejsce. Tak było, jest i pozostanie do końca moich dni. Od zawsze Polska była, jest i będzie ważnym punktem na mapie Europy i świata - powiedział były sekretarz generalny NATO Javier Solana, ktry wprowadzał nas do sojuszu. 22 czerwca został laureatem nagrody Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.


Kryzys klimatyczny trwa, nadal jest problem ze smogiem. Co zrobić, by ochronić środowisko?
Kryzys klimatyczny jest faktem, a na to nakłada się ogromny problem z utratą biorżnorodności. Zmieniający się klimat wpływa też mocno na wodę, w tym powoduje większe susze - wyjaśniali uczestnicy debaty "Miasta idei", zorganizowanej na Politechnice Wrocławskiej.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'