informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.' Prawo działa wstecz, brak prawa do obrony, skazanie bez dowodw. Wszystkie buble prawne w "lex Tusk"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/76/6c/1c/z29804918M,Sejm-odrzucil-weto-Senatu-w-sprawie-budowy-elektro.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Ustawa o komisji ds. badania wpływw rosyjskich, znana jako "lex Tusk", jest wręcz naszpikowana przepisami sprzecznymi z konstytucją, naruszającymi prawa człowieka czy też wątpliwymi pod względem logiki. Jakimi konkretnie?Niebinarny Anna Piotr Smarzyński: Do krzykw, że jestem lesbą, się przyzwyczaiłem. To nic wobec tego, co słyszy mj syn z zespołem Downa
<img src='https://bi.im-g.pl/im/30/6d/1c/z29807152M,Anna-Piotr-Smarzynski-z-Kultury-Rownosci-wspolorga.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Żeby mieć święty spokj, przez lata robiłem wszystko, żeby spełniać role społeczne przykazane dla mojej płci. Miałem chłopaka, wzięliśmy ślub, urodził się Oskar. Ale trudno tak żyć, oszukując siebie, żeby wszyscy inni byli zadowoleni - opowiada Anna Piotr Smarzyński z Kultury Rwności.Test we wrocławskim Afrykarium z widokiem na dżunglę. O wygranej zadecydowała dogrywka
<img src='https://bi.im-g.pl/im/70/71/1c/z29824624M,Test-wiedzy-o-bioroznorodnosci.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W Wielkim Teście Wiedzy o Biorżnorodności, ktry "Wyborcza Wrocław" zorganizowała wsplnie z wrocławskim zoo, wzięło udział ponad 100 uczniw z wrocławskich szkł średnich. Najlepsza okazała się Antonina Kałużna, trzecioklasistka z I LO.PiS-owscy funkcjonariusze zaatakowali wiceprezydenta Wrocławia za prawdę wypowiedzianą w konsulacie Niemiec
<img src='https://bi.im-g.pl/im/66/17/1c/z29458022M,Wiceprezydent-Wroclawia-Sebastian-Lorenc.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Przemawiający w niemieckim konsulacie wiceprezydent Wrocławia słusznie powiedział, że demokratyczna Polska jest pełna ludzi dobrej woli, otwarta na wspłpracę, szukająca przyjacił i porozumienia. W przeciwieństwie do mściwej, skłconej ze wszystkim, wiecznie obrażonej - pisowskiej.


Wrocławski Rower Miejski wyjeżdża za miasto. Wypożyczalnie m.in. w Bielanach i Wysokiej
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f7/4b/18/z25473271M,Rower-miejski-we-Wroclawiu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>W czwartek 1 czerwca sieć Wrocławskiego Roweru Miejskiego rozszerzyła się o wypożyczalnie poza granicami miasta, ktre powstały m.in. w Bielanach Wrocławskich czy Wysokiej. Urzędnicy zapowiadają też rozbudowę tras podmiejskich dla cyklistw.


Najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie zaczęło się w rzece Oławie we Wrocławiu. Adrian Kostera w drodze po rekord
<img src='https://bi.im-g.pl/im/a2/0e/1c/z29421474M,Adrian-Kostera-na-Dolnym-Slasku-bedzie-bil-rekord-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Sportowiec Adrian Kostera podjął się wyzwania pobicia rekordu Guinnessa. Najdłuższy triatlon świata to dystans: 1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu, czyli łącznie 40170 km - więcej niż obwd Ziemi, a wszystko to na Dolnym Śląsku.


Wrocławskie rady osiedla apelują do Morawieckiego o inwestycje kolejowe. "Trzecie miasto w Polsce nie może być na liście rezerwowej"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/0d/66/1c/z29778445M,Wroclawski-Wezel-Kolejowy---rejon-ul--Teczowej-i-M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Przebudowa Wrocławskiego Węzła Kolejowego musi znaleźć się na liście priorytetw, a nie na liście rezerwowej - mwią przedstawiciele rad osiedli i apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zmianę decyzji. Rząd zapewnia, że z inwestycji nie zrezygnował, ale nie zadeklarował przeniesienia jej na listę podstawową.


Zamknęli plac zabaw, wejście tylko na kartę. "Młodzież przechodzi przez płot, a mamy z wzkami odbijają się od bramki"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/3d/71/1c/z29824317M,Wspolnota-mieszkaniowa-przy-ul--Kawalerzystow-we-W.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nie takiego Dnia Dziecka spodziewali się rodzice z wrocławskich Partynic. Żeby wejść na plac zabaw, dziecko musi przyłożyć kartę do czytnika. - Te starsze i tak przechodzą przez dziury w płocie, ale mamom z wzkami nie uśmiecha się przeciskanie przez siatkę - komentują mieszkańcy.


Dzień Dziecka w 2023 r. droższy niż w 2022. PanParagon sprawdził, że mocno wzrosły ceny lodw
<img src='https://bi.im-g.pl/im/94/60/1b/z28704916M,Wspolne--rodzinne-wyjscie-na-lody-to-jedna-z-atrak.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Z okazji Dnia Dziecka pracownicy aplikacji PanParagon sprawdzili, co rodzice najczęściej kupują swoim dzieciom z okazji ich święta i o ile droższe będzie wsplne wyjście na lody.


"Sami swoi. Początek" - trwają zdjęcia do prequelu kultowej trylogii wrocławianina Sylwestra Chęcińskiego
<img src='https://bi.im-g.pl/im/05/6f/1c/z29815557M,Fotos-z-filmu--Sami-swoi--Poczatek--w-rezyserii-Ar.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Komedię "Sami swoi" wrocławianina Sylwestra Chęcińskiego zna chyba każdy Polak. Dialogi z filmu i genialne kreacje aktorskie zapadły w pamięć kilku pokoleniom widzw. Nowi odtwrcy rl Kargula i Pawlaka muszą się więc zmierzyć z legendą, podobnie reżyser Artur Żmijewski.


Wiadomosci, Bankowość i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka. '-'.'