informacje finansowe

 

Kultura
Wakacje na Mazowszu. Skansen w Sierpcu, muzeum secesji i inne skarby kultury, ktre trzeba zobaczyć
<img src='https://bi.im-g.pl/im/71/4a/1b/z28616049M,Wakacje-na-Mazowszu--Skansen-w-Sierpcu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Skanseny wsi mazowieckiej, żyrardowskie miasto-fabryka i muzeum secesji w Płocku. Warto wybrać się na Mazowsze, żeby zobaczyć te miejsca.Reprezentują ponad 19 tysięcy polskich twrcw. Na czele organizacji stanął kompozytor
<img src='https://bi.im-g.pl/im/22/4d/1b/z28630050M,Kompozytor-Milosz-Bembinow-zostal-nowym-szefem-ZAi.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>ZAiKS wybrał nowy zarząd. Na jego czele stanął kompozytor Miłosz Bembinow, ktry deklaruje: "Celem numer jeden jest zwiększanie wynagrodzeń z internetu"."Uwielbiam na niego patrzeć, bo jest niejednoznaczny". Bogusław Linda to dużo więcej niż Franz Maurer
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6d/4c/1b/z28625517M,Boguslaw-Linda-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Nie chce mi się z tobą gadać", "Bo to zła kobieta była" - cała Polska pokochała Bogusława Lindę za te filmowe kwestie. Wciąż największy gwiazdor polskiego kina 27 czerwca kończy 70 lat.Wytrzymać 10 sekund. Japoński fotograf Photographer Hal robi zdjęcia ludziom zamkniętym w worku prżniowym
<img src='https://bi.im-g.pl/im/76/4b/1b/z28620662M,Photograher-Hal.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Za każdym razem, kiedy robię zdjęcie, traktuję je jako problem, ktry muszę rozwiązać. Po fotografowaniu zawsze jestem wyczerpany.


Legendy z krakowskiego Kazimierza. 31. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f3/de/18/z26078451M,Szalom-na-Szerokiej.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Woda jako motyw przewodni, projekt "Maiseh", czyli niezliczona ilość krakowskich legend, o ktrych prawdopodobnie nie mieliśmy pojęcia, dwadzieścia cztery koncerty, siedem projektw w przestrzeni miejskiej, wystawa przypominająca o kryzysie klimatycznym, program specjalny dla gości z Ukrainy. 24 czerwca w Krakowie rozpocznie się 31. Festiwal Kultury Żydowskiej.


Dawid Podsiadło mgłby płynąć na fali, ale jego nowy singiel daleki jest od ćwierkania o niczym
<img src='https://bi.im-g.pl/im/d3/4a/1b/z28615379M,Dawid-Podsiadlo.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Rzucę kamieniem prosto w twoją twarz/ Nic o mnie nie wiesz, a ja ciebie znam" - Dawid Podsiadło chyba jeszcze nie był tak dosadny. "Post" to pierwszy singel z zapowiadanej na jesień nowej płyty.


Ta kobieta robi rewolucję w Iranie. Uśmiech na twarzy, kwiat we włosach i niezwykła determinacja
<img src='https://bi.im-g.pl/im/f5/4a/1b/z28615157M,Film--Wlasnym-glosem---Rezyserka-Nahid-Persson--z-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Jest tak wpływowa, że irańscy agenci chcieli ją uprowadzić do ojczyzny. Spisek udaremniła FBI.


Ostaszewska w spektaklu o łamaniu praw człowieka i Komeda nieznany. Polecamy kulturalne wydarzenia
<img src='https://bi.im-g.pl/im/1c/e4/19/z27148828M,Maja-Ostaszewska-wystapi-w-spektaklu--Odpowiedzial.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Imieniny Jana Kochanowskiego, "Odpowiedzialność" w Powszechnym, Anarchistyczny Festiwal Filmowy w Muranowie. Polecamy najciekawsze kulturalne wydarzenia.


Czym jest spojrzenie oprawcy? Co żołnierz Luftwaffe zobaczył w podbitych krajach
<img src='https://bi.im-g.pl/im/54/46/1b/z28601428M,Black-on-Prussian-Blue---fragment-wystawy.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Francja to Łuk Triumfalny, Polska - rozjeżdżone błoto. Lia Dostlieva i Andrii Dostliev spojrzeli na Europę oczami hitlerowskiego żołnierza.


Orlando dla osb niebinarnych. To już nie jest uprzywilejowany arystokrata
<img src='https://bi.im-g.pl/im/64/3f/1b/z28572004M,Katarzyna-Kozyra-i-Agnieszka-Blonska--tworczynie-s.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- W zespole są aktorki i aktorzy z Powszechnego, ale też osoby określające się jako niebinarne, transpłciowe czy nieheteronormatywne. To miejsce wsplnej wypowiedzi - mwią Agnieszka Błońska i Katarzyna Kozyra, twrczynie spektaklu "Orlando.Biografie".