informacje finansowe

 

Kultura
"The New York Times". Amerykanie dalej jedzą w fast foodach. Jest jedna rżnica
<img src='https://bi.im-g.pl/im/1d/0a/1d/z30450205M,Amerykanie-sa-glodni--ale-nie-kontaktu-z-innymi-lu.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Stały element amerykańskiego pejzażu zyskuje nową popularność wśrd tych, ktrzy szukają szybkości i samotności. Restauracje wychodzą tym potrzebom naprzeciw."Wybaczać możesz tylko dla siebie. Nie możesz rozgrzeszać". 75 urodziny Agnieszki Holland
<img src='https://bi.im-g.pl/im/15/d6/1a/z28142869M,Agnieszka-Holland-28-listopada-2023-obchodzi-75-ur.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>28 listopada 2023 roku Agnieszka Holland obchodzi 75 urodziny. Warto przeczytać jej biografię, żeby zrozumieć, że reżyserka od zawsze opowiadała się za wolnością jednostki, przeciw autorytaryzmowi i innym "-izmom".Prawie 4 mln zł. Jak Ziobro płacił "Do Rzeczy" za walkę z LGBT
<img src='https://bi.im-g.pl/im/88/09/1d/z30448264M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości poszły na finansowanie homofobicznych dodatkw do tygodnika "Do Rzeczy". Tworzyli je m.in. ludzie Ordo Iuris."Nie wezmę udziału w dalszym etapie konkursu". Pisarze wycofują się z konkursu Grand Press
<img src='https://bi.im-g.pl/im/bf/09/1d/z30449087M,Andrzej-Skworz-na-gali-nagrody-Grand-Press-2022.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Po oskarżeniach o mobbing w redakcji "Press" pisarze wycofują swoje prace z konkursu Grand Press w kategorii książka reporterska roku. Jako pierwsi zrezygnowali Grzegorz Piątek oraz Bartosz Jzefiak


Od "M jak miłość" do rządu Morawieckiego. Kim jest nowa ministra kultury?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e1/09/1d/z30449121M,Dominika-Chorosinska-ministra-kultury-w-dwutygodni.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dominika Chorosińska porzuciła aktorstwo i weszła do Sejmu z ramienia PiS. Teraz została ministrą kultury w dwutygodniowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Jej mąż Michał wcześniej został dyrektorem teatru w Łodzi - mimo protestw.


Narzucony przez ludzi Glińskiego naczelny rezygnuje. Co dalej z legendarnym pismem?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/1a/6b/1c/z29802266M,Miesiecznik--Dialog--bez-naczelnego--Narzucony-prz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Przeforsowany, mimo protestw, przez ludzi PiS redaktor naczelny wycofuje się. Co dalej z pismem "Dialog"?


"Najlepszemu ministrowi oświaty w Polsce posierpniowej". Czarnek z nagrodą od Jana Pietrzaka
<img src='https://bi.im-g.pl/im/6a/09/1d/z30446186M,Jan-Pietrzek-podczas--Gali-nagrody-Zeby-Polska-byl.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Fundacja Jana Pietrzaka nagrodziła Przemysława Czarnka i Michała Rachonia. Wcześniej przez lata brała pieniądze od rządu PiS. Czarnek na scenie żegnał się z władzą.


Nagroda im. Kotarbińskiego dla "Niedopowiedzianych biografii". "Musimy zredefiniować, czym jest wstyd"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/30/09/1d/z30445616M,Nagroda-im--Tadeusza-Kotarbinskiego.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Czytając, dokonujemy w ogle redefinicji wstydu. Wstydem nie jest bycie ofiarą przemocy. Wstydem jest nieobecność tych, ktrzy opowieści tych chcieliby wysłuchać - mwi o zwycięskiej książce członek kapituły. W Łodzi odbyła się gala IX edycji przyznania Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego.


Dlaczego Hołownia tak się podoba? Prof. Bilewicz: "W Polsce stało się coś bardzo ciekawego"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/0e/07/1d/z30437390M,Prof--Bilewicz--Szymon-Holownia-pokazal--ze-szuka-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Prof. Michał Bilewicz: - Oto paradoks ostatniej kampanii: władza miała media, pieniądze i narzędzia. Skala hejtu nadawanego przez TVP wprawiła w zdumienie nawet badaczy. Ale PiS przestrzelił, bo nie wyczuł zmiany, ktra zaszła w Polakach.


Natalia Korczakowska: Ludzie chcą żyć w złudzeniu, że nie są zdolni do popełnienia zbrodni
<img src='https://bi.im-g.pl/im/7e/06/1d/z30436734M,Spektakl--Polowanie-na-osy--Historia-na-smierc-i-z.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Monika Osińska "Osa" była pierwszą kobietą w Polsce skazaną na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Nie tylko sąd, ale i media wydały na nią wyrok. Do sprawy zabjstwa sprzed lat wraca spektakl "Polowanie na osy. Historia na śmierć i życie" i zostawia z ważnymi pytaniami.