informacje finansowe

 

Kultura
W nowej ekipie prawnik z Ordo Iuris i znajomy Szumowskiego. Co się dzieje w Zachęcie?
<img src='https://bi.im-g.pl/im/49/ac/1a/z27970633M,Janusz-Janowski--z-prawej--odebral-nominacje-stano.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Nowy dyrektor Zachęty zaprowadza nowe porządki. Powołany przez ministra Glińskiego Janusz Janowski przymierza się do restrukturyzacji i powołuje nowych wspłpracownikw. Trwa audyt instytucji przeprowadzany przez wieloletniego partnera biznesowego byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.Jana Shostak krzyczy, a my krzyczymy z nią. Artystka, ktra upomina się o swoich rodakw
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b7/b8/1a/z28017847M,Jana-Shostak-na-Paszportach--Polityki---Kim-jest-a.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dokrzyczała się do premiera, papieża poprosiła o telefon, a we wtorek ubrana w suknię z portretami białoruskich więźniw politycznych dziękowała ich rodzinom i bliskim za wytrwałość. Artystka Jana Shostak jest w Polsce głosem prześladowanych Białorusinw.Czy "Szkło kontaktowe" to zdrada stand-upu? Tomasz Jachimek pyta Michała Kempę
<img src='https://bi.im-g.pl/im/84/b7/1a/z28014724M,Tomasz-Jachimek-i-Michal-Kepma-w-czasie-wystepu-na.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Jeśli chodzi o kwestię politycznych wyborw, to takie niezbyt przyjemne rzeczy czytałem na swj temat w internecie. Tam, wiadomo, spr jest dużo gorętszy. W twarz nikt mi czegoś takiego nie powiedział - Michał Kempa opowiada Tomaszowi Jachimkowi o karierze komika, "Szkle kontaktowym" i show "Mam talent".Cała sala krzyczała z Janą Shostak dla Białorusi. Polityczna gala rozdania Paszportw "Polityki"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/3e/b7/1a/z28016190M,Jana-Shostak.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wtorkowa gala wręczenia Paszportw "Polityki" obfitowała w polityczne przemowy. Jednym z najmocniejszych akcentw było wystąpienie białoruskiej artystki Jany Shostak.


"The New York Times". Sądzili, że są nietykalni, więc się nie zaszczepili. Słynni bliźniacy zmarli w odstępie kilku dni
<img src='https://bi.im-g.pl/im/65/b7/1a/z28014181M,Grichka-i-Igor-Bogdanoffowie--Francuscy-blizniacy-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dla Francuzw byli uwielbiającymi naukę celebrytami telewizyjnymi (ukształtowanymi przez chirurgw plastycznych), ktrych autorskie badania budziły podejrzenia, a wręcz uchodziły za oszustwo. Oto niezwykła historia zmarłych niedawno braci Bogdanoffw.


Kto lubił sensacje, a kto lubił Hłaskę. Jarosław Abramow-Newerly wspomina przyjacił
<img src='https://bi.im-g.pl/im/39/b6/1a/z28011833M,Jaroslaw-Abramow-Newerly.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Gdy Zygmunt Hertz podrżował po Europie, wchodził do wypożyczalni samochodw Hertz i mwił: "Hertz, jestem". Dostawał najlepsze maszyny.


"The New York Times". Zapomnij o "premium", "max" czy "delux". Plus ma w sobie wszystko
<img src='https://bi.im-g.pl/im/e7/b6/1a/z28009191M,Disney-Plus.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Plus daje do zrozumienia "więcej" i "ekstra" w sposb trudny do osiągnięcia innymi środkami - tłumaczy naukowiec z Uniwersytetu Northwestern. Co ten niepozorny symbol daje markom?


Polowanie na mandarynki. Czego nauczy nas gra komputerowa o stanie wojennym
<img src='https://bi.im-g.pl/im/87/b5/1a/z28007047M,Gra--Martial-Law-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Powstała polska gra komputerowa o stanie wojennym pod tytułem "Martial Law". Bohater, aby dostać dla crki upragnione mandarynki, wyprawia się do miasta jak w nieznane. Po drodze mija żołnierzy, pijakw, kolejki, ale też życzliwych ludzi.


Odszedł Jzef Tejchma. Pamiętamy dobrze jego słowa: "Wolę z Wajdą przegrać, niż z Porębą wygrać"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b4/b5/1a/z28008372M,Jozef-Tejchma.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Człowiek, bez ktrego Andrzej Wajda nie mgłby zrobić w roku 1976 filmu "Człowiek z marmuru".


Polska po Kościele. W ten weekend wydarzyło się w teatrze coś bardzo ważnego
<img src='https://bi.im-g.pl/im/84/b4/1a/z28003204M,-Radio-Mariia--w-Teatrze-Powszechnym.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Radio Mariia" z warszawskiego Teatru Powszechnego i "Obraz/y uczuć" z Teatru Ludowego w Krakowie pokazują świat po katolicyzmie. To właśnie jest bardzo ciekawe podobieństwo i rżnica zarazem.