informacje finansowe

 

Krakow
Twoja wyszukiwarka


Wiadomosci, Bankowosę i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.' Barierkowy protest w Śródmieściu i apel do policji: "Posprzątajcie po sobie"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b9/4a/19/z26521529M,Barierki-przed-Sejmem-na-ul--Wiejskiej.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>"Droga policjo! Posprzątajcie po sobie barierki!". Z takim transparentem Tomasz Pawelec przez kilka dni protestował przy barierach pod Sejmem, przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego i pod gmachem TVP na pl. Powstańców Warszawy.Najstarszy zakład fryzjerski w Warszawie prosi o pomoc. "Przetrwał wojnę, nie przetrwa pandemii"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/5f/bb/19/z26980959M,Zaklad-fryzjerski--Modik--dziala-na-Ochocie-od-193.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Rodzinny zakład - mający za sobą 88-letnią historię - prowadziły trzy pokolenia. Wśród stałych klientów byli Zbigniew Wodecki, Jan Machulski i inne gwiazdy. Jeśli do niedzieli właściciel nie uzbiera 50 tys. zł na zaległy czynsz, firma upadnie.Rada Warszawy odebrała Sławojowi Leszkowi Głódziowi tytuł honorowego obywatela miasta
<img src='https://bi.im-g.pl/im/b5/b0/19/z26939061M,Abp-Slawoj-Leszek-Glodz.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>To sprawa bez precedensu: jeszcze nigdy stołeczny samorząd nie odebrał nikomu tego zaszczytnego tytułu. O tym, że abp Głódź ma być pierwszy, przesądziła nałożona na niego przez papieża kara za tuszowanie pedofilii w Kościele. Radni PiS oponowali. - Nie wiadomo, za co właściwie papież ukarał Głódzia - przekonywali.III linia metra to konieczność. "Nareszcie widać światełko w tunelu"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/97/96/19/z26830487M.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Budowa kolejnych linii metra to w Warszawie konieczność. Dlaczego i jak to zrobić szybciej? - na to pytanie w liście do "Wyborczej" odpowiada Robert Szumielewicz, przewodniczący Mazowieckiej Okręgowej Rady Izby Architektów RP.


Dziedziczenie licznika i inne absurdy wysokich opłat za śmieci w Warszawie. Mieszkańcy mają sposób, jak je obniżyć
<img src='https://bi.im-g.pl/im/81/25/18/z25317505M,Wywoz-smieci--zdjecie-ilustracyjne-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>- Po zmarłej mamie zostało mi duże zużycie wody i słony rachunek za śmieci - opowiada pan Krzysztof. Nie on jeden będzie miał problem z "dziedziczeniem licznika". Wspólnoty mieszkaniowe w Warszawie szukają sposobu, jak obniżyć rachunki.


Wykładowcy WAT staną przed sądem. Marszobieg w upale kosztował życie studenta
<img src='https://bi.im-g.pl/im/2/10343/z10343732M,Przysiega-nowego-rocznika-podchorazych-WAT-u.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>By dostać zaliczenie, studenci III roku Wojskowej Akademii Technicznej w butach wojskowych, w mundurze i z 5-kilogramowym oporządzeniem musieli pokonać na czas 10 km. Wykładowcy zorganizowali marszobieg w upale, jeden z uczestników zajęć zmarł.


Kobieta patronką nowego mostu. Na tym nie koniec pomysłów prezydenta Trzaskowskiego
<img src='https://bi.im-g.pl/im/fc/62/19/z26616060M,Most-na-poludniowej-obwodnicy-Warszawy-w-kierunku-.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Wiadomo już, kto będzie patronką nowego warszawskiego mostu przez Wisłę na południowej obwodnicy Warszawy. Koalicja Obywatelska i opozycja poparły zgodnie inicjatywę prezydenta miasta. Jakie kolejne plany ma Rafał Trzaskowski?


Sasin zapraszał spółki skarbu państwa po pieniądze na ratowanie gospodarki. "To nie one potrzebują pomocy"
<img src='https://bi.im-g.pl/im/de/b9/19/z26973662M,Jacek-Sasin-o-Europejskim-Funduszu-Odbudowy--Jeste.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Minister aktywów państwowych Jacek Sasin rozesłał do spółek skarbu państwa pismo zachęcające do zgłaszania się po dotacje z Funduszu Odbudowy, który ma odbudować gospodarkę po COVID-19. Opozycja protestuje: - To nie spółki skarbu państwa wymagają pomocy.


Awaria w metrze. Komunikacja zastępcza na części II linii
<img src='https://bi.im-g.pl/im/ea/a3/18/z25837034M,Stacja-metra-Ksiecia-Janusza-w-Warszawie.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Utrudnienia w kursowaniu drugiej linii metra. Część drugiej linii obsługuje komunikacja zastępcza. Trzy stacje metra są wyłączone z ruchu.


Nowe terminy powiększania strefy płatnego parkowania. I plany miasta na kolejne lata
<img src='https://bi.im-g.pl/im/7d/85/19/z26762365M,Parkomat.jpg' align='left' hspace='4' vspace='2'>Dziś decyzja Rady Warszawy o parkomatach na Żoliborzu i kolejnych na Ochocie. A co dalej? Znamy nowy harmonogram powiększania płatnej strefy i jej podział na obszary z abonamentami dla mieszkańców za 600 zł rocznie.


Wiadomosci, Bankowosę i finanse, Komputery i internet, Motoryzacja, Film, Rozrywka samoaktualizacja RSS. '-'.'